Produkt - „Na zakázku“


 

Doprava zdarma

Pro privátní zákazníky (B2C) při objednávce nad 1.000 Kč s DPH

Pro firemní zákazníky (B2B) při objednávce nad 1.500 Kč bez DPH

14. dubna 2021

Prostředí bez Covidu za pár minut? Využijte účinků speciálního světla

Několik měsíců se snažíme vypořádat se situací, kterou způsobil nový koronavirus. Na denním pořádku je nošení respirátorů, udržování rozestupů a používání dezinfekce. Jak si ale poradit s dezinfekcí vzduchu a povrchů, pokud nechceme v místnosti respirátory či ochranné pomůcky? Řešením je UV lampa.

Představte si situaci, kdy někdo z rodiny prošel infekcí COVID-19 a nebo i běžným chřipkovým onemocněním a vy chcete prostory domácnosti vydezinfikovat dříve, než pozvete na návštěvu své prarodiče nebo třeba chcete mít jistotu, že někdo z rodiny nekontaminoval vaši domácnost koronavirem. Pak je nezbytné pravidelně provádět dezinfekci jednotlivých místností. Jak ale mít jistotu, že povrchy nezůstaly zasaženy touto infekcí? Možných řešení je samozřejmě více – můžete například vzít dezinfekční prostředek a rozstříkat ho všude kolem. Krom zápachu a skvrn však takový způsob není ani ohleduplný k životnímu prostředí.

Mezi profesionály i domácnostmi se ale stále častěji objevuje mnohem chytřejší řešení – germicidní UV lampy, které využívají nejnovějších poznatků o účincích UV záření.

Za pouhých pár minut totiž správné UV záření dokáže bezpečně zničit všechny viry i bakterie poletující ve vzduchu, ale i usazené na povrchu předmětů. Jedinou podmínkou je, aby byly po určitou dobu přímo vystaveny tomuto záření.

Jak UV lampa funguje?

Základem dezinfekční UV lampy je zářivková trubice, která generuje UV-C záření o vlnové délce 253,7 nm. Toto záření narušuje buněčné struktury, díky čemuž spolehlivě hubí viry, bakterie, plísně a další mikroorganizmy ze vzduchu i z přímo ozařovaných povrchů.

Při dezinfekci UV-C zářením platí, že čím je zdroj záření výkonnější, čím je ozařovaný předmět blíž a čím je doba záření delší, tím je účinnost dezinfekce vyšší.

Prostředí bez Covidu za pár minut? Stačí využít účinků speciálního světla!

Je používání UV lampy bezpečné?

Jak je již asi zřejmé, UV-C záření je škodlivé pro všechny organismy, člověka nevyjímaje. 

Dezinfekční lampa UVC Protect 36W české značky McLED je proto vybavena integrovaným senzorem pohybu a přítomnosti osob, který lampu vypne okamžitě při detekci pohybu ať už člověka nebo například domácího mazlíčka. Součástí balení této lampy je i bezpečnostní visačka, kterou můžete snadno označit prostor, v němž právě dezinfekce probíhá. Lampu UVC Protect lze spustit pomocí tlačítka přímo na lampě, nebo přiloženým dálkovým ovladačem s dosahem až 10 metrů.

Prostředí bez Covidu za pár minut? Stačí využít účinků speciálního světla!

Kde se používá?

Dezinfikovat UVC lampou Protect 36W můžete všechny prostory, kde existuje možnost výskytu bakterií a virů. Nejsou to pouze domácnosti, ale i čekárny, ordinace, provozovny služeb, školy a školky, restaurace, hotely, penziony a apartmány, kanceláře, ale i výrobní a skladové haly. Kromě likvidace virů využijete i schopnost odstranit zápach například domácích zvířat. 

Prostředí bez Covidu za pár minut? Stačí využít účinků speciálního světla!

Jak dlouho nechat lampu svítit a jak často ji používat?

Lampa UVC Protect obsahuje i doporučení k použití s ohledem na velikost dezinfikovaného prostoru. Například v místnosti o rozloze do 10 m² stačí lampu pustit na 15 minut, větší plochy pak vyžadují použití více lamp, případně delší dobu záření.

V prostorách, které navštěvuje větší množství osob (například čekárny u lékaře, vstupní haly), je lepší provádět dezinfekci vícekrát denně. Pokud máte v domácnosti člena s onemocněním Covid-19, doporučujeme dezinfikovat společné prostory vždy poté, co je nemocný opustí. 

Prostředí bez Covidu za pár minut? Stačí využít účinků speciálního světla!

Navštěvujte ty, kterým na vašem zdraví záleží

Používání germicidních lamp se stále častěji objevuje jako benefit zdravotnických zařízení, kosmetických salonů, kadeřnictví a dalších provozoven, v nichž musíte trávit delší dobu a kde hrozí, že byste se mohli nakazit. 

Pokud můžete, snažte se vybírat si ty provozovny, kde se dezinfekce prostor pravidelně provádí. Provozovatelé většinou tuto informaci uvádějí na svém webu nebo jsou prostory, kde se dezinfekce pravidelně provádí náležitě označeny.