Produkt - „Na zakázku“


 

Doprava zdarma

Pro privátní zákazníky (B2C) při objednávce nad 1.000 Kč s DPH

Pro firemní zákazníky (B2B) při objednávce nad 1.500 Kč bez DPH

Téma: Hliníkové profily

Ten správný design pro LED pásek

LED pásek doporučujeme umístit do hliníkového profilu. Nejen, že z něj jednoduchým způsobem vytvoříte designové LED svítidlo, zároveň také umožníte rychlejší odvod tepla od LED pásku a tím zvýšíte jeho životnost. Některé výkonnější typy LED pásků je dokonce bezpodmínečně nutné do hliníkových profilů instalovat, a to právě z důvodu zachování deklarované životnosti.

Naše hliníkové profily nabízíme v těchto základních kategoriích:

  • vestavné – profily jsou zapouštěny do drážky, jejíž okraj díky svému provedení snadno překryjí. Profil je vhodné v drážce zafixovat pomocí lepidla, úchytů nebo přivrtáním
  • přisazené – profily jsou umístěny na povrchu, zpravidla uchycené pomocí úchytů, případně přivrtané, přilepené
  • rohové – profily určené pro umístění v rozích, uchycené pomocí úchytů, nebo vrutů
  • závěsné – profily určené k zavěšení pomocí nabízeného příslušenství, můžete díky nim vytvořit moderní zavěšené LED svítidlo
  • nástěnné – profily s originálním designem, které jsou určeny především k dekorativnímu osvětlení
  • nášlapné – profily určené k umístění do podlahy
  • speciální – profily k umístění na sklo, plastové profily určené do vlhkých prostor, profily ohebné

Součástí hliníkového profilu je i krytka, tzv. difuzor. Ten zajišťuje jednak ochranu LED pásku, zároveň však také rozptýlení světla z jednotlivých LED na LED pásku. Každý difuzor je opatřen hodnotou propustnosti světla, která mimo jiné vyjadřuje, kolik světla se průchodem přes difuzor ztratí.

Mléčnou variantu difuzoru volte, když potřebujete maximální rozptýlení světla – typicky v situaci, kdy se LED pásek s profilem může objevit v zorném poli a kdy by tedy jednotlivé LED mohly být viditelné. Tím by mohlo docházet k nepříjemnému oslňování. Pomocí mléčného difuzoru se Vám tak podaří vytvořit nejkompaktnější světelnou linii. Další časté použití mléčného difuzoru je v případě, kdy bude LED pásek v profilu umístěn hned u nasvětlované plochy – tím by došlo na této ploše k nerovnoměrnému světlu s viditelnými světlejšími a tmavými místy.

Čirý difuzor slouží především jako ochrana LED pásku. Má nejvyšší propustnost světla, ale toto světlo téměř nerozptýlí. Je tedy vhodný především u aplikací, kdy je LED pásek určen k nepřímému osvětlení, podsvětlení apod. Obecně ho volte v aplikacích, kde nehrozí, že bude LED pásek viditelný, nebo kde naopak chcete zdůraznit použití LED technologie zviditelněním jednotlivých LED.

Matný difuzor je alternativa k mléčnému difuzoru, která ale má vyšší propustnost světla a o něco menší schopnost světlo rozptýlit.

Součástí naší široké nabídky je rovněž originální příslušenství k hliníkovým profilům, které zahrnuje koncovky k profilům, úchyty, sady k zavěšení, spojky apod.