Produkt - „Na zakázku“


 

Doprava zdarma

Pro privátní zákazníky (B2C) při objednávce nad 1.000 Kč s DPH

Pro firemní zákazníky (B2B) při objednávce nad 1.500 Kč bez DPH

Téma: LED průmyslová svítidla

Klasické a průmyslové LED reflektory

LED reflektory jsou určené jak pro domácnosti, tak i pro komerční účely. Perfektně slouží k nasvícení výloh, reklamních tabulí, fasád, soch, zahrad, vjezdů, plotů a mnoha jiných objektů. Některé naše LED reflektory jsou přenosné, případně vybavené integrovanou baterií. Možnosti použití jsou tedy skutečně široké.

Při výběru LED reflektorů je základním parametrem výkon – světelný tok v lumenech. Pro orientaci a lepší představu uvádíme rovněž odpovídající výkon klasického halogenového reflektoru, který vyzáří stejné množství světla, jako naše LED varianta.

Dalšími parametry, které musíte před nákupem LED reflektoru zvážit, je rovněž teplota barvy světla (teple bílá / neutrálně bílá / studeně bílá) a také barva šasi reflektoru (bílá se lépe hodí na bílé fasády, černá zase na tmavší apod).

Teplotu bílé barvy, tedy jakým odstínem bílé barvy bude LED reflektor svítit, si můžete zvolit podle zamýšleného použití. Teplota bílé (resp. náhradní teplota chromatičnosti) je celočíselný údaj v kelvinech, díky němuž dokážeme jednoznačně popsat barevný odstín bílé barvy:

  • odstíny s teplotou kolem 2700 K pak souhrnně označujeme jako teple bílé (nejvíce podobné vláknové žárovce)
  • odstíny s teplotou kolem 4000 K nazýváme neutrálně bílé (nejvíce podobné dennímu světlu)
  • odstíny s teplotou kolem 6000 K nazýváme studeně bílé (vnímáme nádech do modra)

Při výběru konkrétní teploty barvy se můžete řídit obecnými doporučeními, ale také vlastním vkusem, zamýšleným efektem apod.

Průmyslové LED reflektory jsou díky svým výkonům určeny především jako spolehlivá a úsporná varianta k halogenovým či jiným typům hlavního osvětlení ve výrobních i skladových halách, prodejních i manipulačních prostorách apod.).

Protože jsou tato svítidla používána nejčastěji k osvětlení pracovních prostor, je vhodné vybrat odpovídající výkon a počet svítidel tak, aby byly splněny požadavky platných norem. Nezřídka je třeba provést alespoň orientační výpočet parametrů osvětlení, na jehož základě doporučíme vhodnou soustavu svítidel.

Výpočet Vám můžeme zpracovat (zdarma), budeme ale potřebovat základní údaje o nasvětlovaném prostoru:

  • šířku, délku a výšku prostoru
  • předpokládanou výšku umístění svítidel
  • detailní popis činnosti prováděné pod osvětlením (nutné pro zatřídění činnosti a stanovení odpovídajících požadavků normy)
  • pro případné další zpřesnění pak také četnost údržby prostor a svítidel, barvu a materiál povrchů – stěn, podlahy a stropu
  • vše urychlí také zaslání půdorysu ve formátu *dwg